ПОСЕТА ГРАДСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ У ОКВИРУ ИЗБОРНОГ ПРОГРАМА ЈЕЗИК, МЕДИЈИ И КУЛТУРА
TAGS: jezik mediji i kulturaposeta gradskoj biblioteci

Ученици првог разреда гимназије крајем октобра месеца посетили су Градску библиотеку у Србобрану. Ова посета реализована је у оквиру наставе на изборном програму Језик, медији и култура, а ученике је у обиласку пратила професорка српског језика и књижевности – Славица Филиповић. Као и претходна генерација гимназијалаца, прваци су имали прилику да се упознају са библиотечким фондом Градске библиотеке и да присуствују предавању коју су за њих припремили запослени у библиотеци. Посета је била драгоцена за све, а посебно за ученике који су имали прилику да се упознају са ретким књигама у библиотечком фонду. Из Градске библиотеке су поручили како се надају да ће, након ове посети, ученици постати редовни чланови и корисници богатог библиотечког фонда.