ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ
TAGS: početak nove školske godine

Обавештавамо ученике и родитеље да нова школска година почиње у уторак, 1. септембра 2020. Настава ће се и овог септембра одржавати у преподневној смени, а часови ће трајати 30 минута. Ученици ће наставу похађати у мањим групама, уз обавезно поштовање превентивних мера које су прописане како би се спречило ширење вируса Ковид-19 и осигурао безбедан боравак у школи. О свим детаљима везаним за почетак нове школске године ученици ће бити информисани од својих одељењских старешина на првом часу у новој школској години.

Приликом доласка у школу обавезно је поштовање безбедносних мера које су прописане у циљу заштите и спречавања ширења вируса Ковид-19:

• У циљу безбедности ученика и свих запослених у установи, сви су у обавези да током боравка у школи носе заштитну маску тако да она прекрива уста и нос;
  • Приликом уласка у школу потребно је прећи преко постављене дезобаријере и на тај начин дезинфиковати обућу;
  • Приликом уласка у школу потребно је дезинфиковати руке дезинфекционим средством које је постављено у ходницима школе и поред улазних врата;
  • Током боравка у установи неопходно је поштовати физичку дистанцу и држати растојање у односу на друге, најмање 1,5 метар;
  • У паузама није препоручено да се ученици задржавају у ходницима школе, већ да (уколико је то могуће) бораве на отвореном простору (у дворишту школе).

Апелујемо на све актере школског живота да, уколико осете знакове инфекције респираторних органа који се могу повезати са симптомима инфекције вирусом Ковид-19 (пецкање и блага бол у грлу, кашаљ, кијавица, цурење носа, повишена телесна температура), остану код куће и јаве се лекару.

Свим ученицима и наставницима желимо добар почетак и успешну школску годину!