ОБИЛАЗАК ЛОКАЛНЕ ПИЈАЦЕ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТНЕ НАСТАВЕ НА ПРЕДМЕТУ „ЗДРАВЉЕ И СПОРТ“
TAGS: zdravlje i sport

У оквиру предмета Здравље и спорт, ученици одељења I-1 су, у сарадњи са професорком Софијом Маџгаљ, посетили пијацу, где су разговарали са произвођачима воћа, поврћа, меда… У сарадњи са експертима, сазнали су нешто више о начину узгајања и прскања биљака, а притом су и добили на поклон непрскане јагоде, селен и естрагон, те научили како се користи полен. Током ове посете, гимназијалци су се упознали и са пчеларским производима, а по повратку са пијаце уследила је дегустација здравих производа у школи. Ова посета била је драгоцена за све ученике, а управа школе се, по завршетку активности, захвалила љубазним произвођачима који су нам изашли у сусрет како би реализовали овај пројекат. Како је изгледала посета, сведоче и фотографије у прилогу: