ГИМНАЗИЈАЛЦИ ПОСЕТИЛИ “ЕВРОПСКУ НОЋ ИСТРАЖИВАЧА”
TAGS: evropska noć istraživača

Крајем септембра месеца, ученици Гимназије и економске школе “Светозар Милетић” из Србобрана посетили су Европску ноћ истраживача. Ова посета организована је у оквиру еколошке секције, и то захваљујући професорки хемије Силвие Гојић.

Европска ноћ истраживача одржана је у двадесет шест градова широм Србије. Ученици су били у прилици да кроз бројне садржаје упознају научнике и њихове одважне истраживачке задатке, као и да уз низ експеримената преиспитују значај науке у свакодневном животу. Овогодишња тема била је “веза”. На бројним штандовима хемије подсетили су се хемијске везе, сами склапали моделе молекула, а захваљујући демонстрационим огледима увидели значај као и јачину водоничне везе на коју су научници ове године ставили посебан акценат. Ђацима се као професор пратилац придружила и професорка хемије Марија Грубић.