ЕДУКАТИВНО ПУТОВАЊЕ КАО НАГРАДА ЗА ПРВО МЕСТО НА ПОКРАЈИНСКОЈ СМОТРИ РЕЦИТАТОРА
TAGS: cetinjeedukativno putovanje

У периоду од 1. до 4. јула 2018. године, представници наше школе боравили су на Цетињу, где је реализовано едукативно путовање које представља награду за изузетан успех постигнут на овогодишњој Покрајинској смотри рецитовања на црногорском језику.

Прво место на овом такмичењу (у категорији средњих школа) освојила је Јана Кривокапић, ученица четвртог разреда наше школе, која је на Цетиње отпутовала у пратњи свог ментора, професора српског језика и књижевности – Младена Ђуричића. Током четири дана, колико је трајало путовање, наши представници су обишли све знаменитости овог поднебља, а посебне утиске на њих су оставили посета Ловћену, Његошевом музеју у Биљарди, Музеј краља Николе, Цетињски манастир, Орлов крш и друге знамените локације.