ПОСЕТА САЈМУ ОБРАЗОВАЊА „ПУТОКАЗИ“ И ОБИЛАЗАК ПЕТРОВАРАДИНСКЕ ТВРЂАВЕ
TAGS: petrovaradinska tvrdjavaputokazi

Ученици наше школе 7. марта 2019. године посетили су 14. међународни сајам образовања „Путокази“ и том приликом обишли штандове високих школа и факултета на којима су добили информације и путоказе за даље школовање. Осим тога, ученици су имали прилику да обиђу и штандове признатих издавачких кућа на којима су могли да пронађу занимљиве књиге, а након тога за њих је организован и едукативни изглед.

Гимназијлци и економисти обишли су Петроварадинску тврђаву, и то на сасвим неочекиван начин. Наиме, они су имали прилику да, уз пратњу водича, корачају подземним ходницима тврђаве, и тако сазнају на који начин и у које сврхе је она изграђена, као и шта се данас крије под прелепом тврђавом на коју и сами често одлазе. Са путовања смо се вратили у Србобран у касним вечерњим часова, пуни позитивних утисака и спремни за неко ново дружење!