ДАНИ СТРАНИХ ЈЕЗИКА У НАШОЈ ШКОЛИ
TAGS: dani engleske kulture i jezikadani nemačke kulture i jezika

У склопу обележавања Дана школе, ове школске године планиране су многобројне активности. Поред централне свечаности која је планирана за 22. фебруар, ове недеље у школи су се одржали и Дани сраних језика, које су у сарадњи са ученицима припремале проф. енглеског језика – Зора Шарчев и проф. немачког језика – Ханелора Трифуновић.

Активности су замишљене тако да ученици представе културу и обичаје народа чије језике уче, а да притом обрадују своје вршњаке и госте школе малим знацима пажње. Из тог разлога, они су нас ближе упознали са енглеском културом не само путем занимљивих игара које су осмислили, већ и тако што су нам кували чај и припремали разне ђаконије из енглеске кухиње. Следећег дана исто се поновило и са немачком културом, па смо тако имали прилику да пробамо баварске кифле и друге производе из немачке кухиње, али и да слушамо музику која долази са овог поднебља.