Волонтерском акцијом обележен Светски дан борбе против АИДС-а
TAGS: crveni krst srbobransvetski dan borbe protiv side

У сарадњи са организацијом Црвени крст Србобрана, ученици наше школе традиционално су обележили Светски дан борбе против АИДС-а. Овај дан обележава се сваког 1. децембра већ тридесет година уназад (од 1988. године), а црвена трака као симбол борбе против болести и солидарности са оболелима установљена је 1991. године.

Ученици наше школе сваке године волонтерски се укључују у обележавање овог важног датума, па су тако и ове године били активни за штандом који је постављен у маркету ИДЕА, у центру Србобрана. Оне су суграђанима делиле летке како би се што више људи информисало о томе како се могу тестирати на сиду, како се она преноси и како се може живети са овом болешћу. Наше ученице и саме су биле затечене податком да је, откад се појавила 1981. године у САД, сида однела преко 25 милиона живота, а и даље је присутна широм света. О овој болести волонтерке Црвеног крста ће разговарати и са својим вршњацима како би што више њих открило праву истину о АИДС-у.