ПРОФЕСОРИ СПРСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ УЗЕЛИ УЧЕШЋЕ НА 60. РЕПУБЛИЧКОМ ЗИМСКОМ СЕМИНАРУ
TAGS: 60. republički zimski seminardruštvo za srpski jezik i književnost

У периоду од 1. до 3. фебруара 2019. године, наставници српског језика и књижевности у нашој школи узели су учешће на 60. Републичком зимском семинару чији је организатор Друштво за српски језик и књижевност Србије. Семинар је традиционално одржан на Филолошком факултету Универзитета у Београду, а током три дана наставници су имали прилику да се усавршавају кроз предавања еминентних универзитетских професора, али и путем занимљивих радионица које су се одржавале у поподневним часовима.

Из наше школе семинар су похађали Славица Филиповић, Сања Брдар и Младен Ђуричић, који су се вратили из Београда пуни позитивних утисака. На њих су најјачи утисак оставила предавања проф. др Александра Јеркова, проф. др Михајла Пантића и проф. др Зоје Карановић, а такође су имали прилику да уживају у разговору са једним од наших највећих драмских писаца – Душком Ковачевићем. Овогодишњи семинар ће – према њиховим речима – остати упамћен по одличним предавањима која су се догодила захваљујући овим великим именима.