ПЕТ УЧЕНИЦА ПРЕДСТАВЉА ШКОЛУ НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ „КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА“ У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА
TAGS: društvo za srpski jezik i književnostknjiževna olimpijada

Општинско такмичење Књижевна олимпијада oдржано је у недељу, 3. марта 2019. у 10 часова. Такмичење је реализовано под надзором стручне комисије у саставу: Славица Филиповић, Сања Брдар и Младен Ђуричић, а на општинском нивоу учешће је узело шест ученика Гимназије. Ученици су показали завидно знање, а пласман на окружни ниво такмичења остварило је пет ученика:

ПРВИ РАЗРЕД

РБ Име и презиме ученика Разред и одељење: Ментор: Бодови:
1 Јована Грабеж I1 Сања Брдар 19 (1. место)
2 Дарија Чолић I1 Сања Брдар 19 (1. место)

ДРУГИ РАЗРЕД

РБ Име и презиме ученика Разред и одељење: Ментор: Бодови:
1 Драгана Јајић II1 Младен Ђуричић 16 (3. место)

ТРЕЋИ РАЗРЕД

РБ Име и презиме ученика Разред и одељење: Ментор: Бодови:
1 Јована Стојановић III1 Славица Филиповић 18 (2. место)
2 Ива Михајлов III1 Славица Филиповић 14 (3. место)

Овим путем свим ученицима честитамо постигнути успех и желимо да остваре још боље резултате на даљем такмичењу! Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржаће се 30. марта у Карловачкој гимназији, а гимназијалци и њихови ментори већ су почели да се припремају за тај дан.