Извештај са манифестације “Ноћ истраживача 2018”
TAGS: Ноћ истраживача

Ученици гимназије и економске школе “Светозар Милетић” из Србобрана су у оквиру еколошке секције а у организацији професорке хемије Силвие Гојић посетили Тринаесту Европску ноћ истраживача 28. 09. 2018. године у тржном центру Биг у Новом Саду.

Ова манифестација је одржана у двадесет шест градова широм Србије. Ученици су били у прилици да кроз бројне садржаје упознају научнике и њихове одважне истраживачке задатке,као и да уз низ експеримената преиспитују значај науке у свакодневном животу.

Овогодишња тема била је “веза”. На бројним штандовима хемије подсетили су се хемијске везе, сами склапали моделе молекула а захваљујући демонстрационим огледима увидели значај као и јачину водоничне везе на коју су научници ове године ставили посебан акценат.

Ђацима се као професор пратиоц придружила и професорица хемије Марија Грујић.