ДАНИ НЕМАЧКОГ ЈЕЗИКА И КУЛТУРЕ У НАШОЈ ШКОЛИ
TAGS: dani nemačkog jezika i kulture

Фебруар месец у нашој школи протиче у креативним активностима које су ученици и наставници осмислили у циљу обележавања предстојећег Дана школе. Завршна свечаност планирана је 22. фебруара, а до тада ће свака радна недеља бити испуњена занимљивим активностима. Први у низу били су Дани немачког језика и културе, током којих су сви учесници школског живота имали прилику да се упознају са немачким језиком и културом коју негује овај европски народ.

У сарадњи са проф. немачког језика и књижевности у нашој школи – Ханелором Трифуновић, ученици су током недеље припремали занимљиве задатке након којих би, сви који узму учешће у играма, добијали на поклон слатке и слане ђаконије које су карактеристичне за немачку кухињу. На тај начин, ученици и наставници имали су прилику да науче занимљивости из немачког језика, али и да открију нешто о култури немачког народа. Како су изгледале ове активности, можете погледати на фотографијама у прилогу: